"Ranczo" 8 sezon. Słynna ławeczka wyrusza w podróż życia tramwajem konnym!

W 8 sezonie serialu "Ranczo" Więcławski, idąc za modą na ekologię, buduje w miejscowym lesie nową atrakcję turystyczną - tramwaj konny. Na wycieczkę wagonikiem, który ciągnie koń skusili się nawet bywalcy "ławeczki".

"Ranczo" 8 sezon. Słynna ławeczka wyrusza w podróż życia tramwajem konnym!

Zdjęcia na planie "Rancza" są realizowane w Jeruzalu pod Mińskiem Mazowieckim i w innych miejscowościach gminy Mrozy. W 8 sezonie załoga serialu postanowiła zaprezentować miejscową atrakcję turystyczną - wąskotorową linię łącząca stację Mrozy na Mazowszu z sanatorium w Rudce. Nawet została wykonana replika oryginalnego wagonika z 1908 roku, jaki przed laty eksploatowany był na tej trasie, który może pomieścić 12 osób.

Rok temu na wspomnianą trasę wyjechał pierwszy pociąg, którego siłą pociągową jest koń! A dokładnie piękna klacz Kara, która wozi turystów na trasie około trzech kilometrów. Wąskotorowa linia z tramwajem konnym ma szczególne miejsce w scenariuszu nowych odcinków "Rancza".

- Mrozy goszczą w serialu już od kilku sezonów. Bardzo dobrze nam się współpracuje. Idealnie łączymy życie serialowych bohaterów z życiem mieszkańców naszej gminy. Serial ma sporą oglądalność, zaproponowałem, aby wypromować coś, co ma wymiar unikalny na skalę światową. Tak oto w Wilkowyjach powstała ścieżka rekreacyjna, której atrakcją został tramwaj konny. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej reklamy niż ta, za sprawą serialowej "ławeczki", która budzi coraz większą sympatię widzów - powiedział wójt gminy Mrozy, Dariusz Jaszczuk.

Więcławski wpada na pomysł, by w Wilkowyjach zbudować linię, po której mógłby kursować tramwaj konny.

- Wilkowyje chcą być na czasie, a właśnie ostatnio nastała moda na ekologię i wiele osób podchodzi do tego bardzo pozytywnie. Inicjatywa tramwaju konnego jest wspólna, ale Więcławski z racji swojego fachu staje się budowniczym i kierownikiem całego projektu - wyjaśnia Grzegorz Wons.

Nie wszystkim mieszkańcom tramwaj konny przypada od razu do gustu. Solejuk (Sylwester Maciejewski) ma obawy.
- Człowiek pójdzie na grzyby i pod tramwaj może wpaść - zauważa.
W końcu jednak stali bywalcy z "ławeczki" przekonują się do nowego środka komunikacji po wsi.

Mężczyźni z "ławeczki": Japycz (Franciszek Pieczka), Solejuk, Hadziuk i Pietrek (Piotr Pręgowski) śpiewając i pijąc "Mamrota" wyruszają w podróż życia.


Tagi:

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.