Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Wiktora Zborowskiego!

Miał zostać koszykarzem, ale karierę przerwała mu kontuzja kolana. Wiktor Zborowski, czyli biskup Sądecki z "Rancza", jest najwyższym polskim aktorem, mierzy 197 cm. W poniedziałek, 2 września, artysta ten obchodzić będzie swój jubileusz.

Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Wiktora Zborowskiego!

Poniedziałkowy benefis Wiktora Zborowskiego odbył się w siedzibie programu trzeciego Polskiego Radia na ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Jubileusz związany jest z obchodami 40-lecia pracy artystycznej tego popularnego i lubianego aktora. Choć przygotowania trwały od kilku tygodni to Wiktor Zborowski nie znał żadnych szczegółów uroczystości w radiowej Trójce.

- Jak to będzie wyglądało - nie wiem. Wojtek Mann ma to prowadzić, a co tam będzie więcej - nie mam pojęcia - powiedział aktor.

Podczas spotkania na scenę wychodzili specjalnie zaproszeni goście, co ciekaw jednym z nich był Wojciech Młynarski. Reszta gości była dla Zborowskiego wielką niespodzianką. Wojciech Mann poprowadził uroczystość wraz z córką aktora Zofią Zborowską.

Artysta nie wiedział, co będzie musiał robić w poniedziałkowy wieczór. Zawsze gdy stawał na scenie, wcielał się w różne role lub śpiewał piosenki aktorskie. Jego wokalna twórczość została uwieczniona na wydanej w grudniu 2012 roku płycie "Kropla w morzu".

- Skąd mam wiedzieć, czy mnie posadzą na tronie. A czy będę w poniedziałek przy Myśliwieckiej śpiewał - nie sądzę, bo gdybym miał śpiewać, to już by mi to powiedzieli. Przyjdę, usiądę - bo pewnie będę miał miejsce siedzące - i zobaczymy co będzie dalej - dodał Zborowski.

Aktor przyznał się, że benefis jest dla niego stresującym wydarzeniem.
- Tremę mam sporą, ale to ja jestem beneficjentem, nie kto inny. Powinno być dobrze - żartował.

Benefis Wiktora Zborowskiego był transmitowany na żywo na antenie programu trzeciego Polskiego Radia prosto ze studia Agnieszki Osieckiej.


Tagi:

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.