Odcinek 9

Tytuł: Odcinek 9

Epizod serialu Game of Thrones

Dwudziestu anonimowych ludzi napada na nocny obóz Stannisa. Płoną zapasy żywności, zabijają ludzi i konie. Davos pyta swojego króla o co mają zrobić, ponieważ bez zapasów nie są w stanie powrócić do Czarnego Zamku, a padający śnieg uniemożliwia dalszą drogę. Stannis nadal uparcie nie chce się wycofać.

Jon Snow przyprowadził setki dzikich pod Mur. Po chwili Alliser Thorne rozkazuję aby otworzyć bramę. Pomimo wyraźnej niechęci braci z Nocnej Straży dzicy przechodzą na południową stronę Muru.

Stannis rozkazuję Davosowi zabrać kilku ludzi i udać się do Czarnego Zamku po wsparcie. Stannis oczekuję od lorda dowódcy zapasów żywności a także ludzi, w zamian za to deklaruję, że jak już wygra wojnę to da Jonowi Snow najlepszych ludzi na Mur, tak aby mógł obsadzić wszystkie zamki. Davos chciałby wziąć ze sobą królową Selyse lub chociaż Shireen, ale Stannis nie zgadza się na to, podkreślając, że rodzina ma zostać z nim. Przed wyjazdem Davos umawia się z księżniczką Shireen i wręcza jej w prezencie własnoręcznie wystruganego z drewna jelenia.

Jaime jest zaproszony na skromne przyjęcie. Przy stole spotykają się Doran Martell, jego syn, księżniczka Myrcella oraz Ellaria Sand. Doran nie wie, dlaczego Jaime nie poszedł od razu do niego w sprawie sprowadzenia Myrcelli do Królewskiej Przystani, nie wie także o naszyjniku przesłanym do Cersei. Ellaria nie chce pokoju, chce wojny, która pozwoli jej pomścić Oberyna i odmawia toastu za Tommena Baratheona. Doran stara się unikać konfliktu. Nie ma nic przeciwko powrotowi Myrcelli, składa propozycję aby dziewczynie towarzyszył jego syn, Trystane, który ma zająć miejsce Oberyna w małej radzie. Jaime chce się dowiedzieć, co wydarzyło się z Bronnem. Doran zostawia jego los w rękach Trystane’a, a młody książę uwalnia go.

Arya wciąż sprzedaje ostrygi na nabrzeżu Braavos. Spostrzega Mace’a Tyrella oraz Meryna Tranta, którzy przybijają do brzegu. Tyrella wita przedstawiciel Żelaznego Banku i prowadząc rozmowę przechodzą do siedziby banku. Arya rzuca obowiązki, zlecone jej przez Jaqena i śledzi ser Meryna. Wieczorem Meryn z towarzyszami wybiera się do jednego z braavoskich burdeli. Arya również tam idzie i jest świadkiem jak Meryn wybiera młodziutką dziewczynę. Po powrocie do świątyni Arya wmawia Jaqenowi, że nie udało jej się zrealizować misji i swoją ofiarą zajmie się następnego dnia.

Doran daje Ellarii następną szansę. Kobieta ma mu zaprzysiąc wierność, a książę Dorne oznajmia jej, że kolejnej szansy nie będzie. Ellaria poddaje się woli Dorana, a świadkiem tego są jej córki. Następnie Ellaria odwiedza Jaimego Lannistera i daje i mówi, że wie o nim i o Cersei i wie kto jest ojcem księżniczki Myrcelli.

Stannis pojawia się w namiocie Shireen. Rozmawia z dziewczynką o obowiązku oraz o tym, że czasami należy podjąć decyzję, której wcale nie ma się ochoty podejmować. Księżniczka obiecuję, że pomoże ojcu we wszystkim. Stannis przytula dziecko i prosi ją aby mu wybaczyła.
Żołnierze prowadzą Shireen do stosu, obok którego czeka na nią Melisandre. Armia Stannisa w milczeniu obserwuję jak Shireen zostaje przywiązana do stosu. Dziewczynka prosi rodziców o pomoc, ale Stannis podjął już decyzję i nie zwraca uwagi ani na błagania dziecka, ani na prośby swojej żony. Czerwona kapłanka pali Shireen na stosie.

Wielka arena w Meereen zostaje otwarta. Świadkami walk są Daenerys i Hizdahr, i Tyrion, Missandei i Daario oraz tysiące mieszkańców Meereen zgromadzonych na trybunach. Kolejni gladiatorzy prezentują to co potrafią. Jednym z walczących jest Jorah Mormont. Rycerz wygrywa finalnie walkę zbiorową i chwilę po wygranej rzuca włócznią w kierunku Daenerys. Za plecami khaleesi czaił się Syn Harpii, w tym momencie okazuje się, że trybuny są pełne postaci w intrygujących maskach. Synowie Harpii mordują mieszkańców Meereen, Nieskalanych, ginie też Hizdahr zo Loraq. Daario i Jorah próbują wyprowadzić Daenerys z areny, ale wyjście jest zablokowane przez zamachowców. Dany i jej towarzysze, bronieni przez Nieskalanych, gromadzą się na środku areny. Przewaga Synów Harpii jest miażdżąca, ale układ sił gwałtownie się zmienia, gdy nad arenę nadlatuje Drogon, który pali większość przeciwników. Daenerys odlatuje na bestii z areny.

 • 0.0
  • Global rating average: 0.0 out of 10
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  Średnia ocena na 0 głosów

Najlepiej ocenione odcinki

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.