Odcinek 7

Tytuł: Odcinek 7

Epizod serialu Game of Thrones

Na Murze Jon Snow przygotowuję się do wyprawy. Wraz z Tormundem, Eddem i kilkoma ludźmi wyrusza do Hardhome, aby złożyć dzikim ofertę przejścia na drugą stronę Muru. Większość braci jest zdecydowanie temu przeciwna. Sam Tarly daje mu na drogę sztylet ze smoczego szkła.
Goździk z dzieckiem i Samem przebywają w komnacie maestra Aemona. Starzec bawi się z dzieckiem, opowiada o swoim bracie, Aegona Targaryena zwanego Jajo i doradza Goździk, aby wybrała się z dzieckiem na południe.

Sansa Stark spędza całe dnie odizolowana od świata w swej komnacie. Przychodzi do niej tylko Theon, który przynosi jej jedzenie. Nocami dziewczyna jest maltretowana przez Ramsaya. Sansa prosi Theona aby jej pomógł, jednak chłopak podpowiada jej, by była słuchała męża. Sansa wie, że część służby nadal jest jej przychylna i prosi Theona, by zapalił świecę w wieży. Theon świecę zabiera, ale udaje się z nią do Ramsaya. Brienne czuwa w pobliżu Winterfell i wypatruje płonącej świecy, ale okna wieży pozostają czarne.

Godzik i Sam czuwają przy umierającym maestrze. Rano Sam przeprowadza mowę ku czci Aemona Targaryena i podpala stos pogrzebowy zmarłego. Alliser Thorne widzi, jak Samowi ubywa przyjaciół.

Ramsay posyła po Sansę. Mówi, że Stannis Baratheon ze swym wojskiem ma zamiar zaatakować Winterfell, mówi też jej, iż Jon Snow został lordem dowódcą Nocnej Straży. Sansa powstrzymuję jego plany dotyczące przyszłego władania Północą i oznajmia, że jeśli Gruba Walda urodzi syna, to on będzie miał pierwszeństwo przed swym nieprawo urodzonym bratem. Na zakończenie rozmowy Ramsay pokazuje Sansie obdarte ze skóry ciało służącej i daje jej tym samym do zrozumienia, że Theon o wszystkim mu donosi.

W obozie Stannisa śnieżyca doskwiera zarówno ludziom, którzy zaczynają chorować, jak i koniom, które masowo umierają. Davos proponuję Stannisowi odwrót, powrót do Czarnego Zamku i znów atak kiedy warunki będą lepsze. Stannis nie chce jednak o tym słyszeć, zamierza zwyciężyć lub przegrać, ale nie ma zamiaru się wycofywać.
Po wyjściu Davosa z królewskiego namiotu Stannis pyta Melisandre o prawdziwość jej wizji. Kobieta w czerwieni przekonuje go, że zwycięstwo jest ma jak w banku, jednak będzie ono wymagało ofiary Shireen, córki Stannisa. Król każe Melisandre aby opuściła namiot.

Dwóch braci z Nocnej Straży zaczepia Goździk. W obronie dziewczyny staje Sam, ale zostaje jest napadnięty przez strażników. Interwencja Ducha sprawia, że intruzi uciekają. Goździk opatruje pobitego Sama. Młodzi spędzają wspólnie noc.

Łowcy niewolników sprzedają swoją zdobycz. Joraha kupuje po licytacji pewien mężczyzna z Meereen. Tyrion przekonuje, że jego także powinien kupić, gdyż stanowi z Jorahem duet.

Nocą Daario Naharis ponownie namawia Daenerys, by w czasie otwarcia aren zebrała możnych z Meereen i ich wszystkich zabiła. Dziewczyna stanowczo odrzuca taką propozycję, argumentując, że jest królową, nie rzeźnikiem. Daario doradza jej małżeństwo z sobą, ale Dany wie, że jako królowa nie może dowolnie podejmować decyzji, z kim chce dzielić życie. Najemnik podsumowuje, że wbrew pozorom w tym wolnym mieście królowa ma najmniej wolności.

Olenna Tyrell odwiedza Wielkiego Wróbla. Deklaruje, że przyszła po swego wnuka i wnuczkę i próbuje przekupić duchownego, ale mężczyzna zapewnia, że służy bogom i zależy mu tylko na sprawiedliwości. Królowa Cierni próbuje szantażować odcięciem dostaw żywności do Królewskiej Przystani, ale Wielki Wróbel jest stanowczy. Olenna odchodzi z niczym.

Tommen jest zdenerwowany. Jest królem, a nie może nić począć, aby uwolnić swoją żonę z celi, do jakiej wtrącił ją Wielki Wróbel. Chłopak ma zamiar zebrać wojsko i zbrojnie uwolnić królową Margaery, ale Cersei odwodzi go od tego pomysłu. Cersei deklaruje, że osobiście pomówi z Wielkim Wróblem.

Jaime Lannister jest uwięziony w Dorne. Areo Hotah przyprowadza do niego Myrcelle. Jaime rozmawia z księżniczką, która nie chce opuszczać Dorne i nie zamierza powracać do Królewskiej Przystani.

Cela Bronna jest zaraz obok Żmijowych Bękarcic. Najemnik śpiewa, a Tyene Sand podobają się jego umiejętności. Dziewczyna chciałaby usłyszeć od Bronna, że jest najpiękniejszą kobietą świata. W tym celu szantażuje go odtrutką niwelującą działanie trucizny, którą nasączyła swój sztylet, którym z kolei zraniła Bronna w czasie niedawnej walki. Najemnik mówi to, czego żąda od niego dziewczyna i otrzymuje od niej potrzebne lekarstwo.

Olenna odwiedza Littlefingera w jego zniszczonym lokalu. Królowa Cierni jest zdania, że to Petyr jest winny uwięzienia Margaery i Lorasa. Jest pewny, że upadek jej rodu pociągnie za sobą upadek Lannisterów. Baelish deklaruję jej prezent. Upominkiem tym ma być przystojny młodzieniec.

Jorah i reszta niewolników szykują się do sprawdzianu na arenie. Ich właściciel oznajmia, że najlepsi z nich być może będą mieli szansę wykazać się w przyszłości przed królową. Przypadkowo Daenerys razem z Hizdarhem i świtą widzi zmagania z trybun. Jorah spostrzega Daenerys i mimo sprzeciwu swojego właściciela przyłącza się do walczących. Zwycięża wszystkich przeciwników, ale kiedy staje przed Dany to królowa nie nie ma ochoty z nim rozmawiać. Mormont obiecuję, że ma dla niej dar. Tyriona Lannistera.

Cersei odwiedza w celi Margaery Tyrell. Oznajmia iż jest pewna, że wraz z Tommenem robią wszystko, aby uwolnić ją i jej brata, ale Margaery nie wierzy Cersei. Domyśla się, że to królowa matka jest przyczyną jej aktualnych kłopotów i szczerze mówi, co sądzi na temat Cersei.

Następnie Cersei Lannister wyrusza do Wielkiego Wróbla. Informacja o zbliżającym się procesie Tyrellów wyraźnie sprawia, że jest zadowolona. Okazuje się, że Wielki Wróbel dowiedział się wiele na temat królowej od Lancela Lannistera. Cersei zostaje także uwięziona.

 • 0.0
  • Global rating average: 0.0 out of 10
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  Średnia ocena na 0 głosów

Najlepiej ocenione odcinki

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.