Odcinek 6

Tytuł: Odcinek 6

Epizod serialu Game of Thrones

Arya myje następne ciała w Domu Czerni i Bieli. W tym czasie, zadaje kolejne pytania akolitce. Dziewczyna nie na wszystkie odpowiada i część z nich kwituje poleceniem powrotu do pracy, a na niektóre z nich udziela odpowiedzi. Arya jednak nie jest w stanie stwierdzić, co w opowieści dziewczyny było prawdą, a co zostało zmyślone. Nocą do jej komnaty przychodzi Jaqen i pyta o jej przeszłość. Arya częściowo mówi prawdę, a częściowo kłamie, jednak mężczyzna każde kłamstwo jest w stanie wyłapać i Arya jest zostaję za nie karana.

Tyrion i Jorah odpoczywają na brzegu morza. Tyrion oznajmia, że zabił swojego ojca. Mówi także , że ojca Joraha, Starego Niedźwiedzia z Nocnej Straży. Młodszy Mormont nie miał pojęcia, że jego ojciec zmarł. Tyrion na jego życzenie powiedział to co wiedział o śmierci Jeora Mormonta.

Arya myję świątynną podłogę, kiedy do sali przychodzi mężczyzna z chorym dzieckiem. Człowiek ten szukał ratunku u wszystkich uzdrowicieli, jednak żaden z nie umie pomóc dziecku. Arya uspokaja dziewczynkę opowiadaniem i daje jej do wypicia wodę z sadzawki. Z daleka widzi ją Jaqen H’ghar. Niebawem Arya myje ciało tej samej dziewczynki. Jaqen przychodzi po Aryę i zaprowadza ją do świątyni. Jest tam wielka sala, w której na kolumnach znajdują się setki ludzkich twarzy.

Jorah i Tyrion podczas swej wędrówki zostają porwani przez łowców niewolników. Jorah ma trafić na galery albo do kopalni, zaś Tyrionowi który jest zdaniem łowców niewolników bez wartości mają podciąć gardło, ale Lannisterowi udaje się odroczyć egzekucję. Wstawia się też za Jorahem i przekonuje łowców, że mimo swych lat jest on znakomitym rycerzem.

Petyr Baelish znajduję się w Królewskiej Przystani. W drodze do Cersei spotyka go Lancel Lannister i w zawoalowany sposób grozi Littlefingerowi. Baelish rozmawia z Cersei. Ma pretensję do niej, że niepotrzebnie uzbroiła Wiarę i że błędem jest przetrzymywanie w lochach Lorasa. Królowa nie ma jednak wyrzutów sumienia a odpowiedzialnością za część działań oskarża na Tommena. Zapytany o to, czy Dolina poprze króla w razie wojny, Littlefinger deklaruję, że Robin Arryn słucha jego rad, a on sam jest zobowiązany.
Petyr przyznaje także, że nie mógł wykonać polecenia odnalezienia Aryi Stark, ale ma informację, co się dzieje z Sansą i gdzie się ona znajduję. Cersei nie wierzy w to, że dziewczyna jest w Winterfell i jest bardzo zła na wieść o planowanym ślubie Sansy z Ramsayem. Lord Baelish prosi o cierpliwość, ponieważ uważa, że należy pozwolić aby Boltonowie i Stannis walczyli ze sobą, a zaatakować dopiero tego kto wygra. Ponieważ Cersei nie ma pod ręką osoby, którą mogłaby wysłać z wojskiem na Północ, Petyr składa propozyję, że uderzy na Boltonów z wojskami Doliny. Chce jednak otrzymać tytuł namiestnika Północy.

W Dorne Myrcella spędza czas na ogrodach ze swoim narzeczonym. Widzi ich Doran oraz jego strażnik. Do Wodnych Ogrodów przychodzą Jaime i Bronn. Nie mają żadnego planu wydobycia księżniczki Myrcelli, w związku czym improwizują. Żmijowe Bękarcice oraz Jaime i Bronn wyruszają do akcji w tym samym momencie. Bijatykę przerywa pojawienie się Areo Hotaha i kilkudziesięciu strażników. Dziewczyny, Bronn i Jaime zostają aresztowani.

Do Królewskiej Przystani przychodzi Olenna Tyrell. Pociesza Margaery, która obawia się o los swego brata, następnie Królowa Cierni idzie na rozmowę do Cersei, ale kobiety nie czynią żadnych ustaleń a wręcz nie mogą się w ogóle dogadać.
Loras jest przesłuchiwany przez Wielkiego Wróbla. Zdecydowanie wypiera się wszelkich nieformalnych związków z Renlym a także zaprzecza, aby utrzymywał kontakty z innymi mężczyznami, przyrzekając na Siedmiu że to pomówienia. Na pytania musi też odpowiedzieć królowa Margaery, która lojalnie trzyma stronę swego brata. Wielki Wróbel ma świadka – Olvara, chłopaka z burdelu Littlefingera, który dokładnie eznał preferencje Lorasa i opowiada o nich zebranym. Lorasowi grozi formalny proces. Do aresztu trafia również Margaery, za składanie fałszywych zeznań pod przysięgą. Obecny na sali Tommen nie czyni nic, aby zatrzymać fanatyków.

W dzień swego ślubu Sansa bierze kąpiel. Usługuje jej Myranda, która opowiada o byłych partnerkach Ramsaya i o tym, że on ma tendencję do tego aby szybko się nudzić swoimi dziewczynami. Theon prowadzi Sansę do bożego gaju, gdzie odbywa się ślubna ceremonia. Theon towarzyszy Sansie i Ramsayowi w drodze do komnaty Ramsaya i na wyraźne życzenie swego pana jest świadkiem ich nocy poślubnej.

 • 0.0
  • Global rating average: 0.0 out of 10
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  Średnia ocena na 0 głosów

Najlepiej ocenione odcinki

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.