Odcinek 2

Tytuł: Odcinek 2

Epizod serialu Game of Thrones

Arya Stark dopływa do Braavos, a kapitan statku odstawia ją bezpośrednio pod Dom Czerni i Bieli, deklarując jej, że znajdzie tam tego, kogo poszukuję. Arya puka do czarno-białych drzwi, jednak starszy mężczyzna, który zjawia się w progu, nie ma zamiaru jej pomóc i twierdzi, że wewnątrz nie ma nikogo o imieniu Jaqen H’ghar. Dziewczyna spędza godziny na schodach budynku, powtarzając swoją „modlitwę” i wymieniając nazwiska wrogów, którym życzy śmierci. Niebawem rozgoryczona Arya wrzuca otrzymany od Jaqena pieniążek do morza i oddala się.

Brienne i Podrick zatrzymują się w gospodzie w gospodzie, w której jest Sansa Stark i Petyr Baelish. Brienne proponuję Sansie swój miecz, ale kobieta słuchając uwag Littlefingera nie zgadza się na jej ofertę. Brienne ucieka z gospody, wprowadzając zamieszanie w szeregach zbrojnych lorda Baelisha. Żołnierze gonią za nią i za Podrickiem, a Sansa i Littlefinger oddalają się. Brienne chce dotrzymać słowa danego Catelyn Stark i pomimo sprzeciwu Sansy wciąż chcę ją chronić.

Cersei Lannister woła Jaimego i prezentuję mu naszyjnik, przysłany z Dorne. Królowa poznaję biżuterię, która jest własnością Myrcelli. Uważa, że Martellowie tym sposobem ostrzegają Królewską Przystań przed pochopnymi decyzjami. Jaime obiecuję, że uda się do Dorne i przywiezie Myrcellę do domu. Na wyprawę chce zabrać ze sobą Bronna, aczkolwiek ten szykuje się do ślubu z lady Stokeworth.

W Dorne Myrcella Baratheon przebywa razem z Trystane Martellem. Ellaria Sand z oddali obserwuję młodych a potem odwiedza Dorana Martella. Nalega, by ten pomścił śmierć swego brata. Oznajmia, że córki Oberyna stoją po jej stronie i ma propozycję, aby Doran oddał jej Myrcellę, a śmierć dziewczyny będzie zemstą za życie Oberyna. Doran nie zgadza się na to.

Szary Robak i Daario Naharis sprawdzają ulice Meereen w poszukiwaniu Synów Harpii. Daario ma wiadomości, które pozwalają im schwytać jednego ze skrytobójców. W czasie narady u Daenerys zostanie podjęta decyzja odnośnie przyszłości jeńca, a zdania wśród doradców smoczej królowej są różne. Po naradzie ser Barristan przebywa jeszcze w komnacie i opowiada Daenerys o jej ojcu, Nierównoważonym Królu. Stary rycerz mówi, że opowieści rozgłaszane przez wrogów Targaryenów są prawdą. Dany deklaruję, że Syna Harpii czeka zasłużony proces.

Tyrion razem z Varysem wybierają się do Volantis, aby stamtąd iść do Meereen. W karecie Tyrion zgodnie ze złożoną wcześniej deklaracja cały czas pije, co denerwuje Varysa. Dla własnego bezpieczeństwa Tyrion musi się cały czas ukrywać, ponieważ Cersei wyznaczyła nagrodę za jego głowę. W Królewskiej Przystani zjawiają się łowcy nagród z makabrycznymi trofeami, ale żadna z doręczonych przez nich głów, to nie głowa Tyriona. Szczątki zabiera do swych eksperymentów Qyburn. Królowa bierze udział w posiedzeniu niewielkiej rady. Jako doradca króla informuje o mianowaniu Mace’a Tyrella starszym nad okrętami i monetą, Qyburn przyjmuje stanowisko starszego nad szeptaczami, zaś Kevan Lannister starszego nad armią. Stryj Kevan nie jest zadowolony z nominacji i chciałby usłyszeć o niej bezpośrednio z ust króla. Uważa, że nie ma zamiaru być marionetką Cersei i opuszcza posiedzenie małej rady, idąc do Casterly Rock.

Shireen naucza Goździk, a świadkiem tych lekcji jest Sam. Dziewczyny rozmawiają o szarej łuszczycy, a Goździk opowiada o swoich siostrach, które zmarły na tę chorobę. Pogawędkę ucina wizyta królowej Selyse.
Jon Snow rozmawia ze Stannisem. Objaśnia królowi, że dzicy ludzie nigdy nie będą przychylni w jego sprawie i nie pójdą walczyć na wojnie. Stannis Baratheon pokazuje chłopakowi list, otrzymany od dziesięcioletniej Lyanny Mormont, która na prośbę o wsparcie zripostowała, że Północ zna tylko jednego króla, Starka. Stannis jest zdania, że w zbliżających się wyborach lorda dowódcy Nocnej Straży wygra ser Alliser. W zamian za oddanie hołdu i ofiarowanie służby Stannis deklaruję Jonowi Snow zalegalizowanie pochodzenia, nazwisko Stark i tytuł lorda Winterfell.
Rozpoczynają się wybory lorda dowódcy. Za ser Alliserem gardłuje Janos Slynt, za wiekowym ser Dennisem przemawia jeden z braci, a zaraz przed rozpoczęciem głosowania Samwell Tarly wygłasza mowę, w której przypomina zebranym zasługi Jona Snow. W głosowaniu Jon i Alliser otrzymują identyczną liczbę głosów, ale maester Aemon dokłada swój głos i on przeważa.
998 lordem dowódcą Nocnej Straży zostaje Jon Snow.

Arya poluje na gołębie na ulicach Braavos. Zaczepiona przez trzech młodych mężczyzn wyciąga miecz, ale rzezimieszki rzucają się do panicznej ucieczki na widok staruszka z Domu Czerni i Bieli. Arya udaję się za mężczyzną, a ten nie zatrzymując się idzie prosto do świątyni. Przed drzwiami oddaje Aryi wrzuconą przez nią do morza monetę. Starzec ruchem ręki odmienia swoją twarz. Przed Aryą stoi Jaqen H’ghar i gestem zaprasza ją do przekroczenia progu Domu Czerni i Bieli.

W Meereen Mossador, który w czasie narady doradzał Daenerys uśmiercenie pojmanego Syna Harpii, odwiedza jeńca w więzieniu i pozbawia go życia. Daenerys ma zamiar ściśle przestrzegać prawa i wysyła go na zgładzenie, nie słuchając błagań ani samego skazanego, ani zebranych. Publiczna egzekucja powoduje gwałtowną zmianę w nastawieniu mieszkańców miasta, którzy otwarcie okazują Daenerys wrogość. W mieście panują zamieszki. Nocą na szczyt piramidy w której mieszka Daenerys przylatuje Drogon.

 • 0.0
  • Global rating average: 0.0 out of 10
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  Średnia ocena na 0 głosów

Najlepiej ocenione odcinki

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.