Odcinek 10

Tytuł: Odcinek 10

Epizod serialu Game of Thrones

W obozie Stannisa panuje odwilż. Melisandre jest zdania, że to wskutek interwencji R’hllora, ale Stannis raczej nie jest tego taki pewny. Od jednego otrzymuję informację, że niemal połowa armii zdezerterowała, w tym wszyscy najemnicy, którzy przy okazji zabrali konie. Kolejny zbrojny przynosi wieść o samobójstwie żony Stannisa, Selyse Baratheon. Melisandre nie czeka na powrót króla i oddala się z obózu.

Jon Snow opowiada Samowi, co się działo w Hardhome. Młody lord dowódca wie, jak potężną armię zgromadzili nieumarli i jak mało odpowiedniej broni jest w mają ludzie. Sam prosi Jona, by wysłał jego, Goździk i jej synka do Starego Miasta. Tam w Cytadeli Sam chce zdobyć łańcuch maestra.

Stannis i jego armia docierają w okolice Winterfell. Ludzie Boltonów przygotowują się co walki. Sansie daję radę otworzyć skradzionym korkociągiem zamek w drzwiach. Dziewczyna wymyka się ze swej komnaty by zapalić świecę w wieży. Pechowo w tym samym czasie Brienne porzuca swój punkt obserwacyjny, gdyż Podrick informuje ją o zbliżającej się armii Stannisa.
Stannis Baratheon wydaje swym ludziom komendy, które mają przygotować ich do oblężenia Winterfell, ale Bolton nie ma zamiaru dać się oblegać. Wyprowadził konnych na piechurów Stannisa. Przewaga Boltonów jest ogromna, co doskonale widzi Sansa, obserwująca zmagania wojsk z okna na wieży.
Ranny Stannis udaję się przez las, mijając trupy swoich żołnierzy. Gdy odpoczywa pod drzewem znajduje go Brienne z Tarthu. Dziewczyna przyznaje, że walczyła dla Renly’ego i że widziała, jak cień o twarzy Stannisa zamordował młodego króla. Stannis przyznaje, że zabił brata, korzystając z magii krwi. Brienne zadaje cios mieczem.

Sansa kryje się przed ludźmi Ramsaya, ale w czasie swojej ucieczki wpada na Myrandę. Dziewczyna ma w ręku łuk i grozi Sansie, ale Sansa wie już doskonale kim jest Ramsay i uważa, że jeśli ma umrzeć to choć trochę na swoich warunkach. Myranda uważa, że Ramsay nie zabije Sansy od razu, ponieważ dziewczyna wpierw musi mu dać potomka. Gdy Myranda zaczyna całkiem poważnie celować w Sansę, Theon chwyta kochankę Ramsaya i zrzuca ją z wysokich murów Winterfell. W tym czasie Ramsay i jego wojsko po zwycięstwie nad armią Stannisa powraca do Winterfell. Theon chwyta Sansę za rękę i razem skaczą z murów twierdzy.

Meryn Trant znów wybiera w burdelu młodą dziewczynę. Tym razem jego wybór pada na Aryę. Arya korzysta z okazji i powoli zabija ser Meryna. Zdradza także swoje prawdziwe nazwisko. W świątyni boga o wielu twarzach spotyka Jaqena i akolitkę. Jaqen zauważa, że Arya zabrała życie, którego zabierać nie powinna i przypomina, że za życie można zapłacić tylko śmiercią. Mężczyzna ma w dłoni ampułkę z trucizną, ale nie aplikuje ją Aryi, lecz sam wypija i niebawem umiera. Arya jest zdruzgotana, ponieważ straciła swego przyjaciela. Klęcząc nad ciałem Jaqena słyszy za sobą głos Jaqena. Mężczyzna przekonuje ją, że zabity przez nią człowiek był nikim. Arya zdejmuje kolejne twarze z oblicza zabitego. W końcu natrafia na twarz Aryi Stark i traci wzrok.

Jaime, Myrcella, jej narzeczony oraz Bronn odpływają z Dorne. Żegna ich książę Doran, Ellaria i jej córki. Tyene zaprasza Bronna do ponownych odwiedzin, a Ellaria całuje na pożegnanie księżniczkę Myrcellę.
Na statku Jaime zaczyna z Myrcellą ważną rozmowę. Chce jej powiedzieć, że jest jej ojcem, ale okazuje się że dziewczyna od dawna zna prawdę o nim i o Cersei. Nagle Myrcella zaczyna się gorzej czuć i mdleję.
Podobne objawy odnotowuje obserwująca z nadbrzeża statek Ellaria Sand. Kobieta ściera z ust szminkę i zażywa antidotum, po czym odchodzi wraz ze swymi córkami.

W Meereen pozostali na miejscu towarzysze Daenerys dzielą się zadaniami. Jorah i Daario ruszają na poszukiwania królowej, natomiast na miejscu pozostają Tyrion, Missandei i Szary Robak, którzy mają władać miastem. Tyriona odwiedza Varys.

Daenerys stara się przekonać Drogona do powrotu do Meereen, ale ranny smok nie chce się nigdzie ruszać. Dziewczyna idzie zatem sama w kierunku miasta. W czasie wędrówki spotyka Dothraków.

Cersei decyduje się wyznać swe winy. Przyznaje się do romansu z Lancelem Lannisterem, ale wypiera się związków z Jaime. Wielki Wróbel poruszony jej skruchą zezwala jej na powrót do Czerwonej Twierdzy po odbyciu pokuty. Królowa zostaje skazana na hańbiący marsz ulicami miasta. W Czerwonej Twierdzy czekają na nią członkowie małej rady oraz nowy rycerz Królewskiej Gwardii.

Davos dotarł na Mur i prosi Jona Snow o wsparcie, ale lord dowódca nie ma ludzi, których mógłby użyczyć Stannisowi. Nie zgadza się też na propozycję Davosa, żeby skierować dzikich do walki w szeregach armii Stannisa. Do Czarnego Zamku przyjeżdża Melisandre. Nie odpowiada na pytania o Stannisa ani o Shireen.
Nocą Olly wywabia Jona Snow z komnaty twierdząc, że jeden z dzikich ludzi ma informacje o stryju Benjenie. Snow idzie za chłopcem i spotyka kilkunastu braci z Nocnej Straży, którzy kolejno wbijają noże w swego lorda dowódcę ze słowami „w imię straży”.

 • 0.0
  • Global rating average: 0.0 out of 10
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
  Średnia ocena na 0 głosów

Najlepiej ocenione odcinki

Korzystanie z portalu oznacza akceptację Polityki Prywatności. Copyright by Net Seriale 2012 - 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.